19 km, 250 m stoupání

Bolevec - Třemošná - Krkavec a zpět

Krátká a lehká trasa vhodná i pro malé bikery. Rozhledny, trails, sjezdy a koupání během jednodho odpoledne

0,00 Kč

On line mapa

Popis trasy:

Velmi příjemná krátká trasa vhodná i pro rodinný výlet. I s menšími bikery zvládneme za zhruba 2 hodiny a cestou je spousta zajímavých věcí. Lesní cesty po kořenech, návštěva rozhledny Krkavec, kousek trailsů, hezký jednoduchý sjezd lesem a koupání v Boleveckém rybníku.

Zaparkovat můžeme buď hned dole na parkovišti u Boleveckého rybníka, kde ale bývá plno. Raději tedy zajedeme o pár set metrů výše směrem na Zruč, kde je na ulici 28.října parkoviště u benzinky Robin Oil. Od kasy je na auto vidět.

Vrátíme se asi 50m zpět a vjedeme do lesa.  Vzhledem k tomu, že trasa je z velké části vedená po neznačených cestách, je lepší mít na bajku navigaci, ale poradíme si i s trasou nahranou v mobilu. Ostatně s menšími dětmi budeme tak jako tak častěji zastavovat.

Projedeme mírným stoupáním po lesních pěšinách borovicového lesa, který tady připomíná kraj na jih od Bordeaux. Dojedeme až na úroveň Zruče, kde se napojíme vlevo na modrou turistickou značku. Pojedeme kolem areálu Čepra, kde jsou hezké hupáky, takový skoro trail.

Opatrně přes hlavní silnici č. 27 a pokračujeme tentokráte po žluté. Můžete jet i po souběžné cyklostezce 2151, ale žlutá vede hezky přes kořeny a je mnohem zajímavější. 

Na rozcestí Zálužská silnice odočíme doprava na žlutou/zelenou turistickou značku. Hezké stoupání po lesní pěšině. Opět opatrně přes silnici, za kterou už stoupámé po asfaltu až k rozhledně Krkavec.

Můžeme si tady dát malé občerstveí a pak budeme pokračovat po červené turistické značce směrem k jihu.

Nejprve nás čeká prudší sjezd, je krátký, ale je to takový téměř trail s miniklopenkami (nejmenší bajkeři zde můžou kolo chvilku vést) a pak už krásný dlouhý jednoduchý málo technický sjezd stále po červené.

Dole se u sportovní střelnice při jízdě kolem plotu napojíme na modrou. Dá se jet i po souběžné silnici, ale lesem po červené/modré turistické značce je to mnohem veselejší.

Stále po žluté pak přejedeme Gerskou ulici a kolem konečné tramvaje pokračujeme vlevo. Tady v lesíku zabočíme ještě jednou doleva (stále po žluté) a příjemným rychlým sjezdíkem přijedeme k Šidlovskému rybníku.

Přejedeme přes přes dvouproudou Plaskou ulici (v době, kdy jsme tam jeli my byl zavřený podchod (červen 2021), takže trasa je nahraná přes přechod, ale pravděpodobně když už tam pojedete, bude k dispozici bezpečnější podchod.

Projedeme zahrádkářskou kolonií k rybníčku Vydymáček a pak již pokračujeme mírně z kopce lesním chodníkem nejprve k Seneckému rybníku, kolem kterého zabočíme doprava na hráz. Opatrně přes cestu Pode Dvory a tady opět na neznačenou lesní cestu a posledním mírným sjezdíkem až k rozcestí U kempu a na pláž Boleveckého rybníka. Vykoupat se můžete tam i tam, podle nás je to nejlepší přímo v Boleveckém rybníku. Pokud vyrazíte k poledni a pojedete "na pohodu", tak se se dostanete v pozdním odpoledni, kdy je za hezkého počasí stále dost teplo a nebývá tu už tolik lidí. Navíc v Bistro Pointu mají vynikající hamburgery.

Následně podle předepsané trasy na konci mírným stoupání dorazíme zpět do výchozího bodu na parkovišti.