33 km, 514 m stoupání

Sokolov - Loket - Krudum (rozhledna) - Sokolov

Rychlá kratší tréninková trasa s několika prudkými stoupáky a hezkými sjezdy a s výstupem na rozhlednu Krudum.

0,00 Kč

On line mapa


Popis trasy:

Sokolovsko je až na nemnoho turistických atrakcí tak trochu bohem zapomenutý kraj.  Je to ale škoda, protože je tu nejen na vyjížďky na horském kole spousta krásných míst.

Auto zaparkujeme v Sokolově (trasa je popsaná z velkého parkoviště u Kauflandu, kde je vždy dost místa). V ulici Mičurinova (směrem z kopce) se napojíme na cyklostrasu, která je zde ale dosti bídně značená, takže se držme trasy podle GPX. Tato nás dovede k hezké in-line dráze v lesoparku Bohemia. 

Projedem kolem strašidelného (snad bývalého) autobusového nádraží, které vypadá jako v Pripjati. 


Přejedeme mostík a po levém břehu Ohře pokračujeme příjemnou cyklostezkou EV4, Ohře až do Lokte.

Stále ještě mírným kopečkem se dostaneme na náměstí a k samotnému hradu Loket. Hodí se oběd, ale mějte na paměti, že největší stoupák je pořád před námi. Já jsem se odměnil dvěma nefiltrovanými Plzněmi a guláškem a nebylo to pak nic moc...

Za Loktem odbočíme z EV4 doprava na 362 přes Ohři, za mostem zase doprava. Tovární ulice nás dovede až na křižovatku s ulicí Revoluční, tady se dáme doprava a hned doleva:

km 14,5

Je to neznačnená cesta, do které byste normálně nejeli, ale vede tudy. Po zelené je to moc prudké stoupání a po asfaltu my neradi. 

Je to kousek hodně prudký kopec, s extrémně dobrou kondičkou se to ale dá celé vyšlapat. Já jsem bez kondičky zato s dvěma Plzněmi a šesti výše zmíněnými knedlíky pár metrů tlačil. 

Zastavte se tu na pár minut na vyhlídce, je to fantastické místo.

Cesta vede stále dost prudce vzhůru, na několika místech se rozdvojuje, ale zase se spojí, takže je celkem jedno kudy pojedete. Nahoře se nakonec napojíte na zelenou.

Sledujeme stále zelenou turistickou značku . Asi 600m za Nadlesím nezapomeňte na tuto zabočit vpravo do lesa. Nezpevněná cesta jdoucí rovně sice vede nakonec stejným směrem, ale okradli byste se o super lesní úsek s kořeny, blátíčkem a loužemi.

Na Třídomí zabočíme stále po zelené doprava a máme před sebou finální stoupání.

Trasa je popsaná tak, jak jsme ji jeli. No, jeli... Po zelené přímo nahoru počítejte s tím, že první, druhou a čtvrtou čtvrtinu se dá stoupání ušlapat, ve třetí čtvrtině budete pár desítek metrů tlačit. Pokud se vám do toho nechce, tak to objeďte (po 2022 až na Milíře a odtud po zelené nahoru. Přijedete z druhé strany a tudy se to dá vyšlapat celé.)

Z vrcholu Krudum nás čeká už jen krásný a dlouhý a zasloužený sjezd po žluté kolem jezera Michal až k parkovšti, odkud jsme vyjeli.

Bonus:)

A pro pobavení - my jsme nejprve zkoušeli najít trasu mimo značné cesty (ostatně tak to děláme vždycky a většinou to vyjde, ale dnes se nezadařilo). No, prostě tudy to nezkoušejte, fakt to nejde. Tedy nakonec se dolů s kolem na zádech dostanete, ale přece jen to není ono.

....a pak už jsme ani radši nefotili...