9 km, 100 m stoupání

Dolní Břežany - Točná (obec) - lesní Bike park - zpět

Krátký výlet do méně známého bike parku v lesích nedaleko Točné. Traily různých obtížností vhodné jak pro úplné začátečníky tak i pro středně pokročilé bikery.

0,00 Kč

On line mapa

Popis trasy:

Točná trails je jedním z mnoha "tajných" lesních trailů, o kterých se příliš neví (tak o nich také nikomu neříkejte, aby tam nebylo plno :)). Z Café Jamón na náměstí v Dolních Břežanech je to příjemná krátká vyjížďka. Na lesních "hupácích" a klopenkách se vyřádí jak malí bajeři, kteří se učí techniku, tak zkušenější MTB hobíci. Pokud ale sjíždíte červenou dowhill trasu v Leogangu a koukáte po černé, tak se tady budete možná trochu nudit.

Z náměstí v Dolních Břežanech (kde lze u Café Jamón zaparkovat a dát si tady něco dobrého na posilněnou) se vydejte kolem pošty a pak vlevo po 19A ulicí Na Radosti (případně přes Keltský park směrem k turistické žluté značce). Na T - křižovatce nezahneme vlevo po 19A do ulice Na Hrázi, ale doprava směrem k Praze a po pár metrech opět doleva do ulice v Úvozu, na jejímž konci se napojíme na žlutou turistickou značku a pokračujeme rovně mezi poli až do obce Točná. Na hlavní silnici zahneme doleva a mírně z kopce přijedeme do Točné na kulaťák, první výjezdem do ulice Braniškovká a pokračujeme mírným stoupáním až na konec obce. V místech, kde končí zástavba zahneme vpravo:

Po pár desítkách metrů dojedeme k modré bráně areálu VŠE, před kterou zahneme na lesní pěšinu doleva:

Dojedeme na první křižovatku lesních cest (asi po 30m), tudy rovně další doleva a jsme na začátku Točná trails:

V okuhu pár set metrů je tady několik "koryt" s pěknými klopenkami a dole také pár "houpáků". Projeďte si to celé. Výhodou je, že převýšení není nijak extrémní a můžete se tady půl dne vyřádit a přitom se "nezrakvit" do bezvědomí.

Cesta zpět:

Zpátky se můžeme vrátit buď stejnou cestou. Já ale jezdím stejnou cestou nerad, takže doporučím na dolním konce opoloceného areálu VŠE odbočit - viz. mapa - ne polní cestu, která vede na kraji pole a kde nás čekají hezké výhledy vlevo směrem ku Praze. Na konce vjedeme do lesíka a napojíme se na zelenou turistickou značku. Máte-li čas a chuť můžete sjet ještě kousek vlevo. Po pár metrech tady začíná Točná bike park, kde už jsou náročnější skokánky. Jinak zabočíme doprava a stoupáme po zelené.

Přijedeme do obce Točná na hlavní silnici a dáme se doleva ke kruhovému objezdu. Ten přejedeme rovně a pokračujeme do mírného kopce po žluté (tudy jsme sem dříve přijeli). Nezabočíme ale doprava na žlutou a pojedme po silnici stále rovně. Po necelém 1km bude vlevo autobusová zastávka, u které zabočímo doprava a po hezké polní cestě se u turistického přístřešku napojíme na 19A (tato vede zleva od Cholupic) a pokračujeme rovně do Dolních Břežan na náměstí a do Café Jamón.

Pravděpodobně nám hodně vyhládlo a tak jsme tu správně.